Мой сайт
Форма входа
Поиск
Мини-чат
Статистика
Понедельник, 29.04.2024, 14:43
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Регистрация | Вход
Самодельные катушки ІВ металодетекторов. - Страница 134 - Форум
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]

Форум » Приборы для поиска » MD "КPОТ2-ХМ" » Самодельные катушки ІВ металодетекторов. (О секретах изготовления качественных катушек к приборам...)
Самодельные катушки ІВ металодетекторов.
s-achaДата: Среда, 29.11.2017, 12:29 | Сообщение # 1996
Полковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 232
Награды: 3
Репутация: 2
Статус: Offline
Примерно к этому и я склоняюсь, вопрос встал с приемной катушкой
 
КотигорошкоДата: Пятница, 01.12.2017, 20:01 | Сообщение # 1997
Подполковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 111
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
Добра всім. Вирішив зробити безкорпусний датчик DD. Довжина одного витка 72см, діаметр намотки 229мм, сьогодні встиг намотати ТХ (37 витків, 0.84мГн, 3.9Ом, мотав двома проводами діаметром 0,3мм, вийшло січення еквівалентне як у провода діаметром 0,42мм) і РХ (187 витків проводом 0,18мм, 26,6мГн, 101Ом), попереду нанесення графіту окремо на кожну обмотку, нанесення захисних шарів і т.д., з частотами ще так і не визначився, наразі маю ДД25 12,4кГц...

І так, питання мабуть більше спрямоване до тих хто робив безкорпусний датчик хоча радий буду почути  думки всіх хто поділиться знаннями:

1) лужонку по обмотці буду прокладати, звісно не закорочуючи її, але у графітному екрані робити малий розрив, чи якщо робити в межах 500Ом і більше то можна і без розрива?
Наразі планую  зробити трохи слабше  екранування на Тх, тобто з більшим опором, наприклад біля 1кОм, може хтось відговорить від такої ідеї?

2) коли робив перший датчик абсолютно не звернув увагу на таке поняття як "фаза". Привожу цитату: "Вначале ТХ настройте в резонанс... Сведите датчик в "0"... А потом "ловите" фазу... Вот и вся настройка", це в темі про датчики "Крота М", дане стосується тільки концентричних датчиків чи також ДД?
Пояснюю чому тепер почав углублятися в тему "фази", наткнувся на таке:

Before we get started, let's recap on the optimum setup required for the Raptor
design:
1.All metal targets must produce an RX phase-shift to the left, relative to the TX
signal.
2.Non-ferrous targets must give an increasein amplitude.
3.Ferrous targets must give a decreasein amplitude.
4.The RX signal (with no metal targets present) must be offset byapproximately
200 degrees relative to the TX signal

Книга "Inside the metal detector" с,130

 як міряти цю фазу,  один сигнал дивлюсь з ТХ, а другий на вході підсилювача, чи на виході? Осцилограф є на роботі, але не маю туди змоги пройти з датчиком, можливо колись роздобуду і зможу подивитись дома. Чому автори рекомендують 200 градусів зміщення між сигналами?

Особливо цікавить "4" пункт, так як другий і третій у мене  виконуються на зробленому раніше датчику, крім того здається читав раніше що для КРОТа ці правила не обов'язкові як наприклад для Квазара тому що у КРОТі застосоване "диференціювання" , можливо помилився, бо це з пам'яті написав.
І так повертаюсь до четвертого пункту і моря: http://kamrad-club.ru/-bibl-technicheskaya/113--zoloto-i-nastroyka.html , добродій налаштуваннями не ділиться, але може хтось більш досвідчений зрозуміє що і до чого і зможе розтолкувати, покищо зрозуміло що на море і мілке золото бажано малий датчик ДД з більш менш високою частотою що там з "фазами" не догадуюсь. Можливо вручну зміщений ферит наприклад в сторону кольору а тоді масками закрито те що "пищить"  вище нього і не цікавить.

Чи не паритись на рахунок фази і саме головне просто звести до мінімального розбалансу?


Сообщение отредактировал Котигорошко - Пятница, 01.12.2017, 20:19
 
януковичДата: Пятница, 01.12.2017, 20:10 | Сообщение # 1998
Генералиссимус
Группа: Модераторы
Сообщений: 4012
Награды: 19
Репутация: 61
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
Чи не паритись на рахунок фази і саме головне просто звести до мінімального розбалансу?

Це буде найкращий варіант. Фазу Крот сам настроїть, скільки-б оборотів, і якого діаметра дроту Ви не намотали-б. А на море, то інша пісня... Там потрібен невеликий, специфічний датчик,путнього якого-ще ніхто не зробив.  smile
 
КотигорошкоДата: Пятница, 01.12.2017, 20:22 | Сообщение # 1999
Подполковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 111
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
зрозумів, "донт ворі бі хеппі" smile

обов'язково відпишусь як зроблю і що з того вийшло


Сообщение отредактировал Котигорошко - Пятница, 01.12.2017, 20:36
 
fedya_valkiДата: Пятница, 01.12.2017, 20:42 | Сообщение # 2000
Генералиссимус
Группа: Пользователи
Сообщений: 2286
Награды: 7
Репутация: 18
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
"донт ворі бі хеппі"
Ага, ще keep calm при зведеннi котушок
 
4ff5fd2Дата: Пятница, 01.12.2017, 22:15 | Сообщение # 2001
Генерал-лейтенант
Группа: Пользователи
Сообщений: 634
Награды: 18
Репутация: 28
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
2.Non-ferrous targets must give an increasein amplitude.3.Ferrous targets must give a decreasein amplitude.
эти фразы у автора часто повторяются и с точностью до наоборот почти на каждой странице (130, 132, 133,135). непонятно чему верить smile
 
АРСЕНАЛДата: Пятница, 01.12.2017, 23:22 | Сообщение # 2002
Генерал-лейтенант
Группа: Модераторы
Сообщений: 577
Награды: 2
Репутация: 8
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
1) лужонку по обмотці буду прокладати, звісно не закорочуючи її, але у графітному екрані робити малий розрив, чи якщо робити в межах 500Ом і більше то можна і без розрива?Наразі планую  зробити трохи слабше  екранування на Тх, тобто з більшим опором, наприклад біля 1кОм, може хтось відговорить від такої ідеї?
Розрив невеликий нехай буде.А ще пораджу на приймальній обмотці "лужонку" покласти часто-часто,або в перехльост.А на передаючій можна і порідше.
І "лужонку" я прокладаю по всій обмотці,крім розриву.
 
КотигорошкоДата: Суббота, 02.12.2017, 09:26 | Сообщение # 2003
Подполковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 111
Награды: 5
Репутация: 5
Статус: Offline
4ff5fd2, думаю краще щоб розбаланс трохи зменшувався при опусканні датчика до землі. У мене можна зробити і так і навпаки тільки приліпивши кусочок ферита в потрібному місці на датчикові. Але мене зацікавив найбільше четвертий пункт, чи дає його виконання якусь перевагу для правильної реєстрації сигналу приладом хоча б на чуток, чи це тільки обов'язкового для аналогових МД?

АРСЕНАЛ, дякую, за поради, так і постараюсь зробити. Є якесь рекомендоване місце для розриву графітного екрана, чи не має різниці де його робити? Наприклад думаю там де виходять кінці обмоток, майже з самого низу?
 
fedya_valkiДата: Суббота, 02.12.2017, 11:39 | Сообщение # 2004
Генералиссимус
Группа: Пользователи
Сообщений: 2286
Награды: 7
Репутация: 18
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
Але мене зацікавив найбільше четвертий пункт,
Это скорее всего именно для того детектора, что описывается в книге, а там кажись резонансный контур на Rx. Какой может быть фазовый сдвиг в безрезонансном датчике? Там на входе та же фаза что и на выходе
 
АРСЕНАЛДата: Суббота, 02.12.2017, 22:31 | Сообщение # 2005
Генерал-лейтенант
Группа: Модераторы
Сообщений: 577
Награды: 2
Репутация: 8
Статус: Offline
Цитата Котигорошко ()
не має різниці
yes
 
s-achaДата: Понедельник, 04.12.2017, 20:29 | Сообщение # 2006
Полковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 232
Награды: 3
Репутация: 2
Статус: Offline
Посоветуйте по кабелю, нашел толстый кабель от монитора в белой изоляции, внутри идет 3 экранированных провода и две пары тонких не экранированных проводков, поверх их фольга и оплетка. Вопрос как оптимально распоять имеющиеся провода в новой катушке для крота. Раньше такой кабель не применял.
 
6441bm3Дата: Понедельник, 04.12.2017, 21:37 | Сообщение # 2007
Подполковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 133
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
s-acha,  я ставил такой (только черный) ,толстые провода на Rx (2 шт) тонкие (у меня было 7 шт)по три на Tx и один тонкий на экран.потом все экраны в разъёме в кучу и все полет нормальный. Сделал была ссылка как делать катушку там был такой кабель от монитора

Сообщение отредактировал 6441bm3 - Понедельник, 04.12.2017, 21:38
 
s-achaДата: Вторник, 05.12.2017, 05:28 | Сообщение # 2008
Полковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 232
Награды: 3
Репутация: 2
Статус: Offline
Думаю сделать два в экране на рх, 2 пары тонких на тх, оплетку внешнюю на экран, а третий экранированный заглушить.
 
АРСЕНАЛДата: Суббота, 09.12.2017, 18:39 | Сообщение # 2009
Генерал-лейтенант
Группа: Модераторы
Сообщений: 577
Награды: 2
Репутация: 8
Статус: Offline
 
AndrewДата: Суббота, 09.12.2017, 19:03 | Сообщение # 2010
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 7536
Награды: 17
Репутация: 86
Статус: Offline
АРСЕНАЛ, Учись как уши делать!

Идея  с винтиком с боку катушки как вариант. Обратите внимание на аккуратность и качество всех работ!
Вот  чем мы отличаемся...)
 
Форум » Приборы для поиска » MD "КPОТ2-ХМ" » Самодельные катушки ІВ металодетекторов. (О секретах изготовления качественных катушек к приборам...)
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz